570 883 441
 

Kurs na prawo jazdy

Prawo jazdy kat. A1, A2, A


A1

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 przygotowuje do egzaminu uprawniającego kierowcę do prowadzenia motocykli o pojemności silnika nie większej niż 125 cm3.

Posiadając prawo jazdy kat. A1 kierowca może prowadzić motocykl o pojemności skokowej do 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW (oraz stosunku mocy do masy własnej maksymalnie 0,1 kW/kg).

Minimalny wiek jaki wymagany jest przed rozpoczęciem kursu kategorii A1 to 16 lat.

Prawo jazdy kat. A umożliwia również kierowanie pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.

A2

Kurs ten ma na celu przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii A2. Kategoria ta uprawnia do kierowania motocyklami o średniej mocy.

Kurs prawa jazdy kat. A2 uprawnia do kierowania motocyklami o mocy do 35kW (a także stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg).

Aby rozpocząć kurs prawa jazdy kat. A2 wymagane jest ukończenie 18 lat.

Prawo jazdy kat. A2 umożliwia również kierowanie pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM oraz A1.

A

Kurs prawa jazdy kat. A uprawnia do kierowania wszelkimi motocyklami, a w szczególności takimi o mocy powyżej 35kW (oraz stosunku mocy do masy własnej powyżej 0,2 kW/kg).

Aby otrzymać prawo jazdy kat. A wymagane jest ukończenie 24 lat lub 20 lat – w przypadku posiadania prawa jazdy kat. A2 minimum 2 lata.

Prawo jazdy kat. A umożliwia również kierowanie pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM, A1 oraz A2

 

Prawo jazdy kat. B


To najpopularniejsza kategoria prawa jazdy, uprawniająca do poruszania się po drogach publicznych autami osobowymi. Aby ją uzyskać trzeba mieć ukończone 18 lat. Można jednak zapisać się na kurs już na 3 miesiące prze osiągnięciem pełnoletniości, ale za pisemną zgodą rodziców.

Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony ( z wyjątkiem autobusu i motocykla), a także ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym.

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia zajęć teoretycznych jest dostarczenie Profilu Kandydata na Kierowcę na kat. B.

 

 ZAJĘCIA TEORETYCZNE

Kurs na prawo jazdy kat. B obejmuje 30 godzin lekcyjnych wykładów.

Możesz zrobić kurs  bez teorii, jeśli zdasz egzamin teoretyczny w WORD. Proponujemy Ci eksternistyczny kurs na prawo jazdy, który  polega na samodzielnym przygotowaniu się do państwowego egzaminu teoretycznego za pomocą ogólnie dostępnych materiałów. Można je nabyć w formie dostępu do testów na różnych portalach internetowych, a także w naszym ośrodku. Kurs eksternistyczny na prawo jazdy możesz rozpocząć w dowolnym czasie i terminie nie czekając na konkretny termin rozpoczęcia kursu.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy możesz odbyć przed szkoleniem praktycznym, w jego trakcie lub po jego zakończeniu, jednak najpóźniej przed egzaminem wewnętrznym praktycznym.

 

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Jazdy umawiamy po ukończeniu części teoretycznej – kurs obejmuje 30 godzin zajęć praktycznych  realizowanych na placu manewrowym oraz w ruchu ulicznym.

Pojazd na którym odbędziesz kurs prawa jazdy kategorii B jest identyczny jak te, które spotkasz na egzaminie na prawo jazdy  w WORD Suwałki.

 

Prawo jazdy kat. C, C+E


Kat.C

Ukończyłeś 21 lat i chcesz podnieść swoje kwalifikacje o zawód kierowcy pojazdu ciężarowego powyżej 3,5t? Kurs prawa jazdy na ciężarówkę to pierwszy krok do zdobycia uprawnień kierowcy zawodowego. 20 godzinna teoria a następnie 30 godzinne szkolenie praktyczne przygotuje Cię do egzaminu państwowego.

Możesz zrobić kurs  bez teorii, jeśli zdasz egzamin teoretyczny w WORD.                               Proponujemy Ci eksternistyczny kurs na prawo jazdy, który  polega na samodzielnym przygotowaniu się do państwowego egzaminu teoretycznego za pomocą ogólnie dostępnych materiałów. Można je nabyć w formie dostępu do testów na różnych portalach internetowych, a także w naszym ośrodku. Kurs eksternistyczny na prawo jazdy możesz rozpocząć w dowolnym czasie i terminie nie czekając na konkretny termin rozpoczęcia kursu.
Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia kursu jest dostarczenie Profilu Kandydata na Kierowcę na kat. C.

Posiadamy pojazdy identyczne jak te, które spotkasz na egzaminie na prawo jazdy w WORD, dzięki czemu ich obsługa niczym cię nie zaskoczy.

W ADR-EDU podchodzimy profesjonalnie do swoich obowiązków i dbamy o rzetelne szkolenie naszych kandydatów na kierowców. Doświadczenie zawodowe naszych instruktorów przybliży Ci kulisy pracy kierowcy zawodowego, co pozwoli bezpiecznie i bez obaw podjąć nowe wyzwania.

Kat.C+E

Posiadasz prawo jazdy kategorii C? Uzupełnij swoje kwalifikacje i możliwość jazdy z przyczepą pojazdami powyżej 3,5t!

Kurs prawa jazdy kategorii C+E przeznaczony jest dla osób, które chcą zostać kierowcą ciężarówki wraz z przyczepą. Posiadając prawo jazdy kategorii C+E automatycznie zdobywasz też uprawnienia na prawo jazdy kategorii B+E. Wymagany wiek do uzyskania tej kategorii wynosi 21 lat. Po kursie kwalifikacji wstępnej pełnej do kat. C uprawnienia możesz zdobyć nawet w wieku 18 lat.

Kompletne uprawnienia pozwolą Ci znaleźć lepiej płatną pracę. Na rynku niezmiennie mamy do czynienia z zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych kierowców posiadających kompletne uprawnienia do kierowania pojazdami powyżej 3,5t. Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców ADR-EDU dołoży wszelkich starań w dążeniu do podniesienia Twoich uprawnień!

Kurs składa się wyłącznie z 25 godzin jazdy praktycznej przygotowującej do egzaminu państwowego.

 

Prawo jazdy kat. D


Lubisz pracę z ludźmi, podróże i jeżdżenie w trasy to przyjemność? Może czas pomyśleć o zrobieniu prawa  jazdy na autobus?
Prawo jazdy kat. D otwiera nowe, szersze możliwości. Dzięki tej kategorii mamy nowe perspektywy w poszukiwaniu pracy, ale poznajemy nowych ludzi oraz nowe miejsca.

Kierowcą autobusu może zostać każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii „B” i posiada minimum 24 lata. Jest to podstawowy warunek rozpoczęcia kursu na kategorię „D”.

Kurs prawa jazdy kat. D  z posiadaną:

  • B -obejmuje 20 godzin lekcyjnych wykładów oraz 60 godzin zegarowych zajęć praktycznych,
  • C -obejmuje 20 godzin lekcyjnych wykładów oraz 40 godzin zegarowych zajęć praktycznych.

Możesz zrobić kurs  bez teorii, jeśli zdasz egzamin teoretyczny w WORD. Proponujemy Ci eksternistyczny kurs na prawo jazdy, który  polega na samodzielnym przygotowaniu się do państwowego egzaminu teoretycznego za pomocą ogólnie dostępnych materiałów. Można je nabyć w formie dostępu do testów na różnych portalach internetowych, a także w naszym ośrodku. Kurs eksternistyczny na prawo jazdy możesz rozpocząć w dowolnym czasie i terminie nie czekając na konkretny termin rozpoczęcia kursu.

Kurs na prawo jazdy


Świadectwo kwalifikacji zawodowej  >


Kursy i szkolenia ADR >


Szkolenia przewoźników drogowych >


Kursy i szkolenia uzupełniające  >


Urządzenia transportu bliskiego >


BHP dla kierowców >


Doradzamy w transporcie >